T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
EDİRNE / UZUNKÖPRÜ - Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

Sınav Kaygısı Nedir? Başa Çıkma Yöntemleri

 

 

Eyl

Singapur’da bir okul müdürünün sınavlardan önce velilere gönderdiği bir mektup, sosyal medyada hızla yayılmaya başladı. İşte o mektup:

 

Eyl

Twitter’da Lina isiminde bir kişi, kendi psikoloji öğretmeni tarafından stresi azaltmak için verdiği tavsiyeleri yazdığı bir kağıdın fotoğrafını paylaştı. Ekşi sözlük yazarı “silverleaf” bu yazıyı, kaynaklarıyla beraber Türkçe’ye çevirmiş. Bize göre de bu tavsiyelerin hepsi önemli ve değerli. Maddeleri tek tek okuduğunuzda ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Hepsi aslında bildiğimiz ama uygulama noktasında bir türlü başarılı olamadığımız maddeler. Ancak gerçekten ciddiye alınıp uygulandığında sizi stresten uzak tutacak ve mutluluğa götürecek 72 önemli tavsiye:

 

Eyl

Ulusal Kalite Etiketi

Eyl

 

Anne babasını bırakmak istemeyen çocuklar ve bu duruma dayanamayan veliler? Okulun ilk günlerinde ciddi problemler yaşayan ve bunlarla doğru şekilde başa çıkamayan aileler ileride de benzer sorunlarla karşılaşabiliyor.

Eyl

Ulusal Kalite Etiketi

Eyl

Psikolog Doktor Nevin Dölek, bu dönemin kolay atlatılması için ailelerin ve öğretmenlerin yapması gerekenleri Hürriyet´e anlattı.

 

Eyl

Okulumuz Felsefe Öğretmeni Muhammed DEMİR´in koordinatörlüğünde yapılan "Felsefe Nerede?" adlı etwinning projesi kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir.

Eyl

Kalite Etiketi ile ödüllendirildik.

Eyl

2018-2019 Eğitim ve öğretim yılı için bir çok öğrenci başarılarını konuşturmuş ve çabalarının aynı zamanda emeklerinin karşılıklarını alarak hayallerindeki okullara yerleşmeyi başarmıştır. Bunun yanı sıra ilk öğretim, orta öğretim, lise, yüksek okul, fakülte ve doktora yapacak olan çok sayıda öğrencimiz de yeni eğitim yılı için  hazırlıklarını yapmaya başlamış ve burs başvuruları için kollarını sıvamışlardır.

Eyl

Okulumuza adını veren ve bir çok kişinin ilk defa duyduğu, Uzunköprü´nün mimarı ve Mimar Sinan´ın hocası Mimar Muslihiddin Ağa´yı tanıtacağız sizlere

Fatih Sultan Mehmed çizimlerini bizzat kendisinin yaptığı devrin en büyük topunu evvelce Bizans hizmetinde bulunan Urbain isimli bir Macar yahut Ulah mühendisine, döktürmüştü. Bu topun Edirne´de dökülmesinde Mimar Muslihiddin Ağa, Saruca Paşa ve Urbain beraber çalışmışlardır. Bu toplar İstanbul’un fethinde önemli bir rol oynamıştır.

 

Eyl

7.09.2018 Tarihinde Derslik 2de Seminer Çalışması Yapılmıştır.

Tem

Okulumuzu tercih edecek olan öğrencilerimize yol göstermesi amacıyla iki broşür hazırladık.

Haz

OKULUMUZUN  YAPTIĞI BAŞARILI PROJE ÇALIŞMALARI SONUCUNDA GEÇEN YIL "ULUSAL KALİTE ETİKETİ" BU YIL " AVRUPA KALİTE ETİKETİ" ALARAK " TWİNNİNG SCHOOL" (E-TWİNNİNG OKULU) OLMASINDA BÜYÜK EMEKLERİ OLAN İNGİLİZCE ÖĞRETMENİMİZ VE E- TWİNNİNG İL KOORDİNATÖRÜ Hale Ekim i FELSEFE ÖĞRETMENİMİZ Muhammed Demir İ TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ. Ayrıca Bu Başarıda Bizlere Destek Olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt Beyefendiye, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Eralp Akman Beyefendiye, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimine ve Ayşegül Döşlü Kıratlı Hanımefendiye Mimar Muslihiddin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Ailesi Olarak Sonsuz Teşekkürlerimizi Sunarız....

Haz

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı değerlendirmesini EBA portalı üzerinden Sayın Doç. Dr. Yusuf TEKIN´den aldik. Verdiği bilgiler için teşekkür ederiz.