T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
EDİRNE / UZUNKÖPRÜ - Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Duyurular

Ara

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yapılacak 2. sınavlar 25.12.2017 tarihinde başlamıştır. Sınav yerleriniz her gün okul panosunda duyuruluyor. Bu duyururulara dikkat etmeniz gerekiyor. İyi bir sınav dönemi geçirmenizi diliyoruz.

Ara

Ara

Ara

Kas

Kas

Ekm

Ekm

Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği 2017 KYK burs ve kredi başvuruları dün başladı. 16 Ekim Pazartesi günü başlayan KYK burs başvuruları 24 Ekim´de sona erecek. Başvurular E-Devlet sistemi üzerinden alınacak. Peki e devlet giriş ile 2017 KYK burs başvuruları ne zaman ve nasıl yapılır? İşte tüm detaylar...

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, daha önce yaptığı açıklamada 2017 KYK burs başvurularının 16 Ekim Pazartesi günü başlayacağını belirtmişti. Dün sabah saatlerinden itibaren binlerce öğrenci KYK burs başvuruları işlemlerini e devlet sistemi üzerinden yapmaya başladı. Peki e devlet sistemi üzerinden KYK burs başvuruları ve kredi başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır? İşte 2017-2018 KYK burs ve kredi başvuruları hakkında tüm ayrıntılar...

2017-2018 KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI BAŞLADI

16-24 Ekim tarihleri arasında başlayan 2017-2018 KYK burs ve kredi başvuruları dün sabah saatlerinden itibaren e devlet sistemi üzerinden yapılmaya başladı. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak e devlet sistemine TC kimlik numaranızı yazıp giriş yapabilirsiniz.

KYK BURS BAŞVURU BELGELERİ NELER?

• Şehit çocuğu (Şehit bekar ise bekar kardeşleri)veya gazi çocuğu (İlgili Kurum ve Kuruluşlardan alınacak belge),
• Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu belgelendirenler.(Tam teşekküllü Devlet Hastanesi)
• Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 nci Maddesi kapsamında ki öğrenciler (Valilikten alınacak belge)
• Milli futbolcular Futbol Federasyonundan alınacak belge (diğer branşlarda milli olmuş amatör sporcular Kurumumuz tarafından T.C Gençlik ve Spor Bakanlığından Milli Sporcu Belgesi.)
• Anne ve babası vefat edenler,(Kurumumuz tarafından Mernis´den alınmaktadır.)

2017-2018 BURS MİKTARLARI NE KADAR OLDU?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yüksek öğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödenen 2017-2018 eğitim öğretim dönemi burs ve kredi miktarlarına zam yapıldı. Beslenme yardımı da artırılırken, üniversite öğrencilerinin merakla beklediği müjdeli haberi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Burs ve kredi ödemeleri lisans öğrencileri için aylık 425 liradan 470 liraya, yüksek lisans öğrencileri için aylık 850 liradan 940 liraya, doktora öğrencileri için ise aylık bin 275 liradan bin 410 liraya yükseltildi. Böylelikle 2002 yılında 45 lira olan Burs ve Öğrenim Kredisi, yüzde 944 artışla 470 liraya yükselmiş oldu.

KYK BURSLARI NEDEN KESİLİR?

Başarısız olması, Öğretim kurumundan ayrılması, çıkarılması veya geçici olarak uzaklaştırılması, Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma, Sağlık sebebiyle öğretim kurumuna devam etmemesi, Öğretim kurumunu değiştirmesi esnasında, eski öğretim kurumunda bir yıl başarısız olması yada öğretimine bir yıl ara vermesi, Öğretim kurumunun kapatılması, Kurum yurtlarından süresiz çıkarılma cezası alması, Kesin hükümle mahkum olması hallerinde öğrencilerin bursu kesilmektedir.

Ekm

Okul Temsilcisi için adaylar yani sınıf temsilcileri seçimleri yapılacaktır. Bütün öğretmen ve öğrencilerimize duyurulur.

May

May

Fatih Projesi Çağrı Merkezi, 444 75 55 numarası üzerinden hizmet vermeye başladı. Fatih projesi ile ilgili öğretmen, öğrenci ve velilerden gelen soruları yanıtlamak üzere kurulan çağrı merkezi; ağırlıklı olarak; etkileşimli tahta, tablet bilgisayar, altyapı, EBA, Öğretmen Eğitimi gibi konularda gelen soruları yanıtlayacak. Fatih Projesi Çağrı Merkezi, 7/24 hizmet verecek.

Nis

Öğrencilerimizin merakla takip ettiği okul dijital web panomuz yayında.

Nis

Ders Programı için tıklayınız...

Şbt

Şbt